Nowa książka już za miesiąc

 

18 lipca ukaże się moja nowa książka Pamiętasz tamto lato.

Jest to historia czterech kobiet, które spędzają razem ostatnie lato przed drugą wojną światową, potem zaś spotykają się w 1951 roku, w zupełnie innym świecie.

Cztery kobiety, jeden mężczyzna i świat, który runął

Lato 1939. W Juracie jak co roku bawi się modne towarzystwo, a jasnowidz Stefan Ossowiecki przy popołudniowej herbatce zapewnia panie, że wojny nie będzie. Najważniejszymi wydarzeniami są wybory Miss Juraty, Najpiękniejszej Pani Polskiego Morza i Królowej Mody Letniej oraz doroczny bal maskowy.

Lato 1951. W Polsce panuje Bierut, coraz więcej jest procesów politycznych, wprowadzono nakaz pracy, plan 6-letni, wymianę pieniędzy, zakaz posiadania złota i dewiz. Ministerstwo Rolnictwa mobilizuje do walki ze stonką ziemniaczaną, którą – jak ogłoszono – zrzuciły przy polskiej granicy amerykańskie samoloty i która rozpełzła się po całym kraju.
W takim świecie muszą sobie radzić bohaterki: Olga, Bisia, Klementyna i Lorcia. Każda z nich ma inną historię, inne marzenia i plany, inny sposób na przetrwanie. Łączą je wspólnie spędzone ostatnie przedwojenne wakacje oraz mężczyzna, którego kochają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *