„Różany” tom 4: „Bądź przy mnie”

rozany-przekladka-4

Nie było łatwo wczuć się w męski świat, choć pisanie w rodzaju męskim przećwiczyłam już wcześniej, w Tylko dzięki miłości. Bardzo jednak się starałam, tak że aż łapałam się na tym, że prywatne e-maile piszę, używając czasowników rodzaju męskiego 🙂

Poprosiłam kilku przyjaciół, by krytycznie przeczytali ten tom (gdy przy takich okazjach mówię „bądź bezlitosny”, wcale nie żartuję). Zgłosili kilka poprawek, które wprowadziłam do tekstu, i jak jeden mąż ocenili, że Joachim jest wystarczająco męski i że to najlepszy tom z całego cyklu. Ja też tak myślę – to mój ulubiony.

Jeśli się przyjrzeć otwierającej Bądź przy mnie róży, można w niej zobaczyć streszczenie tego tomu: trzy kwiaty jak trzy kobiety, a jedna z nich ukryta przed światem. Można nawet pójść dalej: pączek uznać za symbol dziecka, którego Joachim pragnął, a wycięty listek za skazę jednej z jego kobiet.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Różany” tom 4: „Bądź przy mnie”

  1. Anna pisze:

    Witam Pani Bogno..dziękuję za piękną sagę. .poszukuję książki Bądź przy mnie i nigdzie nie jest już dostępna..czy może ktoś ma wiedzę,gdzie jeszcze można ją zdobyć?pozdrawiam. .

    • Nakład „Bądź przy mnie” jest wyczerpany. Jedyne, co mogę radzić (prócz śledzenia stron antykwariatów), to kupienie w Wydawnictwie JAK drugiej części „Różan”, która obejmuje tomy 3-5. Jej cena jest taka jak pojedynczego tomu. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *