„Na zawsze Różany” pod choinkę

 

Już straciłam nadzieję, że ostatni tom sagi o Różanach ukaże się w tym roku, tymczasem Wydawnictwo JAK spełniło moje marzenie i przygotowuje kolekcjonerską edycję piątego tomu cyklu – Na zawsze Różany. Tego wydania nie będzie w księgarniach – można je kupić, wchodząc na stronę Wydawnictwa JAK: http://www.wydawnictwojak.pl/rozany/na-zawsze-rozany-detail

Wydanie kolekcjonerskie można kupować od 10 listopada. Będzie w sprzedaży do końca lutego, a wysyłka kupionych egzemplarzy rozpocznie się w połowie grudnia.

Książka to dla mnie najlepszy prezent pod choinkę. Za oknem śnieg, w domu pachnie świerk albo jodła, zmierzch zapada wcześnie – nic tak wtedy nie smakuje, jak herbata z cynamonem i dobra książka.

*

Na zawsze Różany to piąta i ostatnia część cyklu. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Różanach, a także w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Indiach, retrospekcje zaś przenoszą czytelnika do powojennych Niemiec, Związku Radzieckiego oraz Krakowa z lat 50. i 60.
Zosia znajduje w starym kalendarzu swojej niani nazwiska i adresy ludzi, z którymi pani Zuzanna kiedyś korespondowała, i postanawia zaprosić ich na swój ślub z Erykiem. Nie wie, jak wiele wspomnień poruszą te zaproszenia i ile tajemnic dzięki nim się wyjaśni.
Nie wie, kim dla pani Zuzanny była Marynia Fischer – koleżanka z kamienicy na Stradomiu i ze szkoły pielęgniarek – ani jak wiele dla niej znaczył Aleksander Bach, brat Wiery, który razem z rodzicami i Wierą wyemigrował do Ameryki Południowej w 1937 roku, a kilkanaście lat później wrócił do Polski z tajną misją.
Nie wie także, że Natalia, którą Eryk odtrącił, poprzysięgła mu zemstę i że nie cofnie się przed niczym.

Na zawsze rozany_v1.indd

 

Cykl Różany składa się z pięciu tomów:
1. Droga do Różan
2. Wiosna w Różanach
3. Tylko dzięki miłości
4. Bądź przy mnie
5. Na zawsze Różany

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „„Na zawsze Różany” pod choinkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *